Barcode: 0012511300104
Organic light corn syrup
by Wholesome
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
organic
no gmos
usda organic
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 433.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 56.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Organic corn syrup, organic glucose syrup, organic vanilla flavor, salt.
Related Products in Sweeteners
Jakeman's 100% Pure Maple Syrup In White Plastic Bottle, 1L
D NOVA 2 Eco-Score C
Date Syrup
Date Lady
D NOVA 3
açúcar
CARAVELAS
E Eco-Score A
Erythritol
Nature Diet
NOVA 4
Regenerative Organic Light Brown Sugar
Florida Crystals
E NOVA 2 Eco-Score A
Brauner Kandis
Südzucker
E NOVA 2 Eco-Score C
Rohrohrzucker
Edeka Bio, Edeka
E NOVA 2 Eco-Score B
Feiner Rübenzucker
Südzucker
E NOVA 2
Sucre de canne complet
Philia
E Eco-Score A
Brown Zero Calorie Sweetener
Swerve
A NOVA 4
Puderzucker
Van Gilse
E NOVA 2 Eco-Score A
PANCAKE SYRUP
CHESTNUT HILL
E NOVA 4