Barcode: 0688267176227
Organic light lemonade
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
kosher
orthodox union kosher
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 17.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.2 g |
| of which sugars | 3.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
WATER, ORGANIC SUGAR, FILTERED ORGANIC LEMON JUICE CONCENTRATE, ORGANIC FLAVORS, CITRIC ACID, NATURAL FLAVORS, ORGANIC REBAUDIOSIDE A (STEVIA LEAF EXTRACT).
Additives
e330
e960
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Against The Current Kombucha
Counter Culture
C
Against the Current
NOVA 4
Galactic Milk Stout
Big Drop Brewing co.
NOVA 4
Bigga grape 600ml
NOVA 4
Dairy Queen, Tropical Green Tea Xtreme Smoothie, Medium
Dairy Queen
E
Energy Gel
Advanced Food Concepts Inc.
E NOVA 4
Grano de Cebada
CIN
NOVA 4
Lim’0 Myrtille
Les Brasseurs Savoyards
C NOVA 4
Mug With Double Chocolate Cocoa Mix, Double Chocolate
Galerie
NOVA 4
Banana Flavored Milk Drink
Binggrae
D NOVA 4
Pulpa de Mocochinchi
CIN
NOVA 4
Goblet With Double Chocolate Cocoa Mix, Double Chocolate
Galerie
NOVA 4