Barcode: 5400606984950
Organic Lin Seed
by Happy belly
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
vegetarian
vegan
Categories
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 494.0 kcal |
| Fat | 36.5 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 7.7 g |
| of which sugars | 7.7 g |
| Fiber | 22.7 g |
| Proteins | 22.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
LINSEED
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Herb seasoned croutons, herb seasoned
E NOVA 4
Original brown sugar & bacon baked beans, original
B NOVA 4
Country style brown sugar & bacon baked beans, country style
C NOVA 4
Italian seasoned croutons
Tops
D NOVA 4
Vegetable broth
Tops
C NOVA 4
Caesar croutons
Tops
E NOVA 4
Maple flavored brown sugar & bacon baked beans, maple
C NOVA 4
Homestyle tangy sauce with brown sugar & bacon baked beans, homestyle
B NOVA 4
Vegetarian tangy sauce & brown sugar baked beans, vegetarian
A NOVA 4
Whole kernel supersweet corn, supersweet
B NOVA 3
Maple flavored brown sugar & bacon baked beans, maple
Tops
C NOVA 4
Original brown sugar & bacon baked beans, original
B NOVA 4