Barcode: 9310645235899
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 44.8 kcal |
| Fat | 1.2 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 4.6 g |
| of which sugars | 4.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.8 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
milk
Related Products in Dairies
Dairy farms pasteurized
C NOVA 1
Parmesan Cheese Shaved
Lucerne
E NOVA 4
Pumpkin spice seasons lowfat yogurt, pumpkin spice
C NOVA 4
Blueberry & vanilla soft goat cheese
Primo Taglio
D NOVA 3
Half & half liquid coffee creamer singles
C NOVA 4
Evaporated milk
E NOVA 4
Eggnog lowfat yogurt, eggnog
C NOVA 4
Colby Jack Cheese Slices
Lucerne
NOVA 4
Dairy farms fancy shredded swiss cheese
C NOVA 4
Strained Greek yogurt, vitamin D, whole milk, plain
Lucerne
B NOVA 1
chocolate reduced fat milk
Lucerne
E NOVA 4
Soft goat's cheese with honey
D NOVA 3