Barcode: 0099482453350
Organic long grain wild rice
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 339.3 kcal |
| Fat | 0.9 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | 1.8 g |
| Fiber | 1.8 g |
| Proteins | 8.9 g |
| Salt | 2.8 g |
Ingredients
Organic parboiled long grain white rice, organic wild rice, salt, organic parsley*, yeast extract (natural flavors), organic dextrose, organic dehydrated garlic, organic onion powder, organic caramelized sugar, organic maltodextrin**, organic turmeric, organic white pepper.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Corny Big Erdnuss-Schoko
Corny, Schwartauer Werke
E NOVA 4
Erdnuss & vollmilch
Corny
D NOVA 4
nussvoll Dreierlei Nuss & Karamell
Corny
D NOVA 4
nussvoll Nuss &Traube
Corny
D NOVA 4
Corny Nussvoll Mandel & Weiße Schokolade
Corny
D NOVA 4
Erdnuss & Vollmilch
Corny
D NOVA 4
Nuss & Traube
Corny
D NOVA 4
Haferkraft zero Apfel
Corny
C NOVA 4
Cashew & Fleur mit Schokolade
Corny
E NOVA 4
Corny - 24G
Corny, Corny Nussvoll
E NOVA 4
nussvoll Riegel
Corny
D NOVA 4
nussvoll Nuss-Quartett & Traube
Corny
D NOVA 4