Barcode: 5013665115038
Organic Low Salt Gravy
by Kallo
Processing
NOVA 4
Labels
sustainable
organic
eu organic
non eu agriculture
sustainable palm oil
es eco 026 vas
eu agriculture
eu non eu agriculture
roundtable on sustainable palm oil
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 27.0 kcal |
| Fat | 0.8 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 4.7 g |
| of which sugars | 0.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.2 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Potato starch, maltodextrin, sustainable palm oil, caramelised sugar, yeast extract, onion (4.5%), sea salt, black pepper.
Related Products in Condiments
Tomaten ketchup
Kania
D NOVA 4
Senf
Kania
D NOVA 3
Deluxe Steak Seasoning
Deluxe, Lidl, Lidl Deluxe
E NOVA 4
Pesto Trapanese
Baresa
C
Bowl topping
Vitara
E NOVA 3
Salatcreme
Kania, Lidl, Hamker Vertriebsgesellschaft
NOVA 4
Sriracha Salatcreme
E NOVA 4
Mayonaise sriracha
vitadoa
E NOVA 4
Sushi Mayonaise
Japanese Style
D NOVA 4
Basil Pesto Aioli
Deluxe Lidl
E NOVA 3
Tomato Ketchup
Kania
C NOVA 4
Japanese Style Sushi Mayon6
Lidl, Vitasia, Lidl Vitasia
D NOVA 4