Barcode: 0041190057702
Organic Low Sodium Chicken Cooking Stock
by Shoprite
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
organic
usda organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Filtered water, organic chicken flavor (made with organic chicken), sea salt, organic onion powder, yeast extract, organic cane sugar, natural flavoring, organic garlic powder, organic turmeric.
Related Products in Canned Foods
Le Coq au Vin de Bergerac
Mamie Louise
D NOVA 3
Sauce Bolognaise
TLJ, Tous les jours
C NOVA 4
Axoa de veau
Accoceberry
D NOVA 3
Cassoulet
TLJ, Tous les jours
C NOVA 4
Piémontaise au jambon
Mix Buffet
A NOVA 4
Salade Campagnarde au Poulet
Delpierre Mer et Tradition
B NOVA 4
Foie gras de canard
El Saada
E NOVA 3
Garbure
Accoceberry
C NOVA 4
Ravioli à la sauce tomate
TLJ, Tous les jours
B NOVA 4
Ravioli viande boeuf halal
C NOVA 4
Coq au vin de Bergerac
Jean d'Aubignac
C NOVA 3
Oeufs de Lompe Noirs
Kianørd
E NOVA 4