Barcode: 0858148003083
Organic Maca Mocha
by Rebbl
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 42.3 kcal |
| Fat | 2.3 g |
| of which saturated | 2.0 g |
| Carbohydrates | 4.5 g |
| of which sugars | 2.5 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Organic coconut-milk (water, organic coconut creme), organic herbal infusion (water, organic chicory, organic carob), organic cocoa powder, organic coconut sugar, organic acacia fiber, organic inulin (prebiotic fiber), organic maca extract, organic vanilla extract, pink salt, organic quillaja extract, organic stevia extract, gellan gum.
Additives
e418
Related Products in Beverages
Gazowany napój z tauryną, kofeiną i witaminami
Energy Blast
E NOVA 4
Original Lemo smak cytryna gazowana
Lemo
D NOVA 4
Lemoniada 20% soku
Zbyszko
D NOVA 4
Kefir naturalny
OSM Jarocin
B NOVA 3
Napój gazowany o smaku pomarańczowym
Zbyszko,Biedronka
E NOVA 4
Napój gazowany tonic
Zbyszko
E NOVA 4
Kabisa
E NOVA 4
Vitamin water
Veroni,Zbyszko
C NOVA 4
Kabisa
mutalo group
E NOVA 4
Fast power
E NOVA 4
Race X
D NOVA 4
Guarana Yerba Mate
Dobry Material
C NOVA 4