Barcode: 0681131228466
Organic maca powder
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 81.3 g |
| of which sugars | 18.8 g |
| Fiber | 18.8 g |
| Proteins | 18.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic maca powder.
Related Products in Beverages
Ribena Blackcurrant Light Bottle
Ribena
C NOVA 4
Lucozade, energy, sparkling glucose drink, original
Lucozade
NOVA 4
sport isotonic drink raspberry
D NOVA 4
Lucozade orange
Lucozade
D NOVA 4
Lucozade
Lucozade
D NOVA 4
Sport Lite Low Cal Lemon & Lime
Lucozade
C NOVA 4
Hot chocolate
Smooth
E NOVA 4
Pink lemonade
Lucozade
NOVA 4
Boosting
Asda
D NOVA 4
Orange and Peach Still Flavoured Mineral Water
Tesco
C NOVA 4
Lucozade, energy, sparkling orange glucose drink, orange
Lucozade
E NOVA 4
Lucozade Energy
Lucozade
NOVA 4