Barcode: 0671635708748
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 12.5 kcal |
| Fat | 1.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.4 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
WATER, ORGANIC MACADAMIA NUTS, ORGANIC GUAR GUM, GELLAN GUM, SALT
Additives
e412
e418
Related Products in Plant Based Milk
Unsweetened Oatmilk
Simple Truth
A NOVA 4
Chocolate Protein Almondmilk
Silk
B NOVA 4
Unsweetened Original Ripple Kids Plant-based Milk
Ripple
A NOVA 4
ผลิตภัณฑ์นม ยูเอชที รสจืด
Foremost,โฟร์โมสต์
B NOVA 4
Cashew
Forager Project
A NOVA 3
Unsweetened Almond, Cashew & Macadamia Nut Beverage
Trader Joe's
NOVA 4
Latte Mand. Condor. Pist. 1ltr
Condorelli
C NOVA 4
oat milk
MALK
NOVA 3
Soy Milk
Malk
NOVA 3
Pistachio milk
ซันคิสต์, Sunkist
A NOVA 4
Almond Creamer
Silk
NOVA 4
Unsweetened Vanilla Almond Milk
Member's Mark
NOVA 4