Barcode: 0021511137153
Organic Macaroni Product
by Garofalo
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
usda organic
made in italy
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 76.8 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 10.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic wheat semolina
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Garlic Ciabatta
New French Bakery Inc.
C NOVA 4
Take & Bake French Dinner Rolls
New French Bakery
D NOVA 4
Heavy syrup
Conservera Pentzke S.A.
C NOVA 3
Curry powder
Betapac Limited
NOVA 1
Bio
bio vu Nicole et maguy
C NOVA 3
Spassion, non-alcoholic sangria
E NOVA 4
Hot Dog Buns
New French Bakery
D NOVA 4
Quick oats
Chef Maxwell
A NOVA 1
Baguette De tradition
Sans marque
NOVA 3
New French Bakery, Wheat Pizza Dough
New French Bakery Inc.
C NOVA 3
Soft French Bread
New French Bakery Inc.
C NOVA 3
Hamburger Buns
New French Bakery
D NOVA 4