Barcode: 0896767001028
Organic Madagascan Vanilla Bean
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 221.0 kcal |
| Fat | 17.2 g |
| of which saturated | 14.8 g |
| Carbohydrates | 15.6 g |
| of which sugars | 13.1 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Proteins | 1.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
*coconut milk (water, *coconut, *guar gum), *agave syrup *coconut cream, *vanilla extract, *vanilla beans.
Additives
e412
Related Products in Desserts
Dessert au Citron
Bonta Divina, Pasticceria Italiana
E NOVA 4
Le bontà al caffè
Bonta Divina
D NOVA 4
Gelato Affogato al caffè
Rachelli
D NOVA 4
Profiteroles original italienisches Dessert
K Favorites
E NOVA 4
Ricoperti al cacao magro con panna
Pam Panorama
E NOVA 4
Tartufo 2x90g +1 Gratuit
Bontà Divina
D NOVA 4
Mocha cioccolato
Bonta Divina, Emmi Dessert
D NOVA 4
Cremino cioccolato
Rachelli
D NOVA 4
Cinnamon latte
Bontà divina
D NOVA 4
Gildo Rachelli Tiramisú Eis 8003938009420 Bio Tiramisú Eis
Rachelli
D NOVA 4
Triplo
Dolce Italia
D NOVA 4
Sorbetti Vital ice
EDO
C NOVA 4