Barcode: 0079893118024
Organic madeleines
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 30.0 g |
| of which saturated | 15.0 g |
| Carbohydrates | 30.0 g |
| of which sugars | 30.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 5.0 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Organic unsalted butter, organic cane sugar, organic unbleached flour, organic eggs, organic vanilla extract, salt.
Related Products in Snacks
Corn Tortilla Chips Lime
Siete
NOVA 3
Siete Tortilla Chips Fuego
Siete
Tortilla Chips Variety Pack: 6 Sea Salt, 4 Lime, 4 Nacho
Siete
B NOVA 3
Mexican Wedding Grain Free Cookies
Siete
E NOVA 3
Organic Dark Chocolate Fig Truffles
That's It.
C NOVA 3
Corn Tortilla Chips Taco Seasoning
Siete
C NOVA 3
Mexican Shortbread
Siete
E NOVA 3
Organic Dark Chocolate Espresso Date Truffles
That’s it
D NOVA 3
Fresas con Crema Grain Free Cookies
Siete
E NOVA 4
Mini Fruit Bars Apples + Mangoes
That's it.
C NOVA 3
Maíz Corn Tortilla Chips Sea Salt
Siete
NOVA 3
Blue Corn Tortilla Chips
Siete
C NOVA 3