Barcode: 0071022193063
Organic Mango
by Mariani
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Labels
organic
no gmos
usda organic
no added sugar
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 325.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 77.5 g |
| of which sugars | 57.5 g |
| Fiber | 5.0 g |
| Proteins | 2.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic dried mango
Related Products in Snacks
Cracker integrali con Barbabietola e carota nera
Misura
D NOVA 4
Mini moelleux chocolat
Bio Village, Marque Repère
E NOVA 4
Gâche tranchée
la fournée dorée
D NOVA 4
Chips de Manioc
Korail
C
Mini stollen
Favorina
E NOVA 4
Doughnuts
NOVA 4
Mini croissant beurre
E.Leclerc
E NOVA 4
Banana Cake Slice
Lulu Bakery
D NOVA 3
Strawberry fruit balls
Oh!My
D NOVA 4
Petales de patates douces
Croustisud
D NOVA 3
Cookie triple chocolat x4
Leclerc
E NOVA 4
Fennel Tuscan
Oh!My
D NOVA 4