Barcode: 0859248006011
Organic Mango Black Tea
by Sherpa Power
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
organic
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 4.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 2.1 g |
| of which sugars | 1.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic brewed tea blend (water, organic black tea leaves, organic ashwagandha (withania somnifera), organic amla (indian gooseberry)) organic apple juice, organic mango puree, organic yacon syrup, organic mango flavor, citric acid.
Additives
e330
Related Products in Beverages
tonic wine
buckfast
NOVA 3
Malted Chocolate Drink Mix
Ovaltine
NOVA 4
Gatorade Frost Glacier Freeze
Gatorade
C NOVA 4
Oran soda
Terme di Crodo
E NOVA 4
Lemon Cheese Cake
Chiefs
Eco-Score D
Frappucino vanille
Starbucks
D NOVA 4
Gatorade Frost Thirst Quencher Glacier Cherry
Gatorade
C NOVA 4
Protein shake vanilla flavour
Protein Lab
NOVA 4
Karibbean kola
KA
D NOVA 4
Coca-Cola original taste1.75
Coca Cola, Coca-Cola
E NOVA 4
LEMON LIME FLAVORED SODA
7up
E NOVA 4
Real Fruit & Barley Apple & Pear
Robinsons
C NOVA 4