Barcode: 0085239021576
Organic mango passion fruit
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.5 g |
| of which sugars | 12.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Filtered water, organic mango puree, organic apple juice concentrate, organic passionfruit juice concentrate, organic natural flavors, pectin, ascorbic acid (vitamin c), beta carotene (color), citric acid.
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Basmati Rice extra long grain
bowl & basket
B Eco-Score E
Organic Green Devotion
Evolution Fresh
B NOVA 1
HOT & SPICY CHICKEN FLAVOR RAMEN NOODLE SOUP
NISSIN
NOVA 4 Eco-Score C
Red Beet & Cabbage Organic Kraut
Wildbrine
NOVA 3 Eco-Score B
Sweet Corn
Bonduelle
B NOVA 3 Eco-Score A
Frische Ravioli mit Rucola und Ricotta
Brema, Isana, bio-verde
D NOVA 3
Nouilles à la chinoise aux légumes
Tables du monde
C NOVA 3 Eco-Score A
Oliven grün
Ditmann, Dittmann
E NOVA 3 Eco-Score A
Crunchy Time Out
Gut & Günstig
D NOVA 4 Eco-Score A
Sensational
mymuesli
C NOVA 3
Tortelloni
Kaufland classic
C NOVA 3
Honey Bunches of Oats with Real Strawberries
Post
D NOVA 4 Eco-Score D