Barcode: 0015400191067
Organic Mango Salsa
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 178.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 44.4 g |
| of which sugars | 33.3 g |
| Fiber | 11.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
ORGANIC MANGOES, ORGANIC TOMATO PUREE, ORGANIC TOMATOES, ORGANIC ONIONS, ORGANIC SUGAR, ORGANIC WHITE VINEGAR, ORGANIC GREEN PEPPERS, ORGANIC MANGO FLAVOR, ORGANIC JALAPENO PEPPERS, ORGANIC GARLIC PUREE (ORGANIC GARLIC, WATER), SALT, ORGANIC CUMIN, ORGANIC BLACK PEPPER, ORGANIC CRUSHED RED PEPPERS, ORGANIC CILANTRO.
Related Products in Undefined
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4