Barcode: 0850032677035
Organic Mango Squeezable Smoothie Pop
Labels
organic
usda organic
no added sugar
made with real fruit
upcycled
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 80.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 18.0 g |
| of which sugars | 14.0 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Mangos*, Filtered Water, Bananas*+, Dates*+, Carrots*, Ground Chia*, Lemon Juice Concentrate*. *Organic, +Upcycled
Allergens
banana
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Sprouts Electrolyte Water
Sprouts
B NOVA 1
Peanut Butter Chocolate Flavored Isotope 100% Whey Isolate Protein Powder Drink Mix, Peanut Butter Chocolate
Redcon1
E NOVA 4
Strawberry Vegan Protein
Sprouts
E NOVA 4
Spring Water
Sprouts Farmers Market
B
100% Pomegranate Juice (Unsweetened)
Sprouts
E NOVA 1
Limonade Artisale arôme citron
E NOVA 4
Mild blend
Rwanda Mountain Tea
B NOVA 1
Lemon Lime Kombucha
Sprouts Farmers Market
C NOVA 3
Premier nutrition high protein shake chocolate
Premier Protein
NOVA 4
Strawberry Juice
Sprouts Farmers Market
NOVA 4
Cake Batter Delight
Premier Protein
D
Old Fashioned Lemonade
Sprouts Farmers Market
NOVA 4