Barcode: 4262397070035
Organic manic chips
by Le Origen
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
organic
vegetarian
eu organic
non eu agriculture
vegan
ec bio 149
eu agriculture
eu non eu agriculture
european vegetarian union
european vegetarian union vegan
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 469.0 kcal |
| Fat | 21.0 g |
| of which saturated | 2.0 g |
| Carbohydrates | 66.0 g |
| of which sugars | 1.3 g |
| Fiber | 5.9 g |
| Proteins | 1.3 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Manioc* (68%), huile de tournesol*, mélange d'épices farine de maïs*, sel de mer, oignon*, extrait de evure*, arôme naturel de citron, de cumin et de fumée), sel de mer
Related Products in Snacks
Strawberry Supreme Cake
Pride Gourmet Bakers
D NOVA 4
Sour creme cake
Noisebusters Inc.
D NOVA 4
Chocolate lovers cake
Noisebusters Inc.
E NOVA 4
Guava filled ring cake, guava
E NOVA 4
Sour Cream Pound Cake, Sour Cream
Virginia's old fashion
C NOVA 4
Louisiana crunch cake
D NOVA 4
Gourmet pound cake
E NOVA 4
Cream cheese filled ring cake, cream cheese
E NOVA 4
Lemon Delight Cake
Pride Gourmet Bakers
D NOVA 4
Vanilla cake, vanilla
D NOVA 4
Sock it to me cake
Noisebusters Inc.
D NOVA 4
Milk caramel filled ring cake, milk caramel
E NOVA 4