Barcode: 0066676690013
Organic Maple Butter
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
organic
certified by ecocert
kosher
no gmos
canada organic
certified by ecocert canada
non gmo project
orthodox union kosher
Categories
Available in
canada, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 70.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 17.0 g |
| of which sugars | 16.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Pure organic maple syrup.
Related Products in Breakfasts
Unfiltered creamed honey
Publix
D NOVA 2
100% pure clover honey
D NOVA 2
Organic raw honey
D NOVA 2
100% Pure Honey
Weis Markets Inc.
D NOVA 2
Clover honey
Berryhill
D NOVA 2
100% Pure Honey
Weis Quality
D NOVA 2
Raw yellow - sweet clover honey
D NOVA 2
100% Pure Honey
Weis Markets Inc.
D NOVA 2
100% pure organic honey
Weis, Weis Organics
D NOVA 2
Honey
D NOVA 2
Pure Honey, Orange Blossom
Weis
D NOVA 2
Clover Honey
Springfield
D NOVA 2