Barcode: 0070038651987
Organic maple harvest
Processing
NOVA 3
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | — |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
Sea salt, organic spices, organic dehydrated garlic, organic rice flour, organic cane sugar, organic dehydrated onion, organic maple syrup granules, organic ground mustard, organic safflower oil, organic orange juice powder, natural hickory smoke flavor, organic rice concentrate (added as a flow agent).
Allergens
mustard
Related Products in Sweeteners
Dextro Energy Kakao
Dextro Energy
E NOVA 4
Vollrohr-Zucker
Ethiquable
D NOVA 2
Alnatura Bio Bourbon Vanillezucker
Alnatura
E NOVA 2
Kirsche - Vitamine C
Dextro Energy
E NOVA 4
Blueberry
Dextro Energy
NOVA 4
Schulstoff Orange
Dextro Energy
E NOVA 4
Agavendicksaft - sirop d'agave
BioTropic
D
Xylit
steviola
NOVA 4
Flav Tastic
Body Attack
NOVA 4
Bourbon Vanillezucker
Alnatura, Alnatura GmbH
E NOVA 2
Vanillinzucker
Backfee
E NOVA 2
Rohrohrzucker Sucre de canne brut
Green Organics
E NOVA 2