Barcode: 0076050800259
Organic Marinara
by Paesana
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
organic
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 56.0 kcal |
| Fat | 3.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 5.6 g |
| of which sugars | 2.4 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Proteins | 1.6 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Organic whole peeled tomatoes, organic fresh onions, organic extra virgin olive oil, organic fresh garlic, sea salt, organic black pepper and organic fresh basil.
Related Products in Condiments
Pesto Verde (Bio)
Bio Primo, Stengel
E NOVA 3
Senf mittelscharf
Kim
D NOVA 3
Mango crema mit "Aceto balsamico di Modena"
Best Moments, Penny
D NOVA 4
Mayonnaise
Penny
D NOVA 3
joghurt Dressing
Würz & Co
C NOVA 4
Sylter Art Salat-Dressing
Würz&Co
D NOVA 4
Mostarda Condimento
Delikato
E
Massa de pimento
Barbisco
E
Salatdressing Joghurt Light
Aldi, Wonnemeyer
D
Remoulade
Penny
D NOVA 3
Feige Crema mit "Aceto balsamico di Modena"
Best Moments, Penny
D NOVA 4
Senf
Würz & Co
D NOVA 3