Barcode: 0076762442228
Organic Marinated Mushrooms
by Paisley Farm
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 35.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.0 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 2.0 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Organic mushrooms, water, organic vinegar, organic garlic, organic cane sugar, sea salt, organic oregano, organic red pepper seeds, organic natural flavors
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Crisps
Two Farmers
D NOVA 4
HAZLEME FINE FOOD WHOLE DILL GHER INS SWEET & TANG
C NOVA 3
Low Carb High Protein Bread
The Skinny Food Co.
A NOVA 3
Pizza and pasta seasoning
Sauce Shop
NOVA 3
Coconut, ginger & lime vegan bar
Love Vegan
D NOVA 4
Shots barista
The skinny food co
NOVA 4
Chocoholic Spread Salted Caramel
Skinny food
E NOVA 4
Salt & Cider Vinegar
Two Farmers
D NOVA 4
Royal Flush Kombucha
REAL Kombucha
NOVA 3
Two Farmers
Two Farmers
D NOVA 3
Lightly Salted
Two Farmers
D NOVA 3
Woodland Mushroom & Wild Garlic Herefordshire Hand-cooked Crisps
Two Farmers
D NOVA 4