Barcode: 0043182000703
Organic Mashed Potatoes
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
organic
vegetarian
kosher
vegan
kosher parve
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 360.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 80.0 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | 8.0 g |
| Proteins | 8.0 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Organic potato flakes (organic potatoes, mono and di-glycerides from organic palm oil), organic onion powder, sea salt, organic black pepper.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Ekologiska morötter
ICA,i love eco
A NOVA 1
Ekologisk Mjölk Potatis
I Love ECO
A
Orientaliskt Bröd
ICA
A NOVA 3
Glutenfritt mel
Orkla health as
A
Varma Koppen Sparris
Blå Band, Varma Koppen
C NOVA 4
Bio confiture de mytille
Lider Price
D NOVA 4
ICA BASIC OLIVOLJA
ICA Basic
B NOVA 2
Fast potatis
Ica
A NOVA 1
Provensalisk Sallad
ICA
A NOVA 1
Schalottenlök
Ica
A NOVA 1
Basmati Rice
ICA, N/A
NOVA 1
Potatis & purjo
Blå Band
C NOVA 4