Barcode: 0099482458416
Organic matcha green tea
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 29.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 7.1 g |
| of which sugars | 7.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic matcha green tea (filtered water, organic matcha green tea, organic green tea concentrate), organic cane sugar, organic lemon juice concentrate, citric acid.
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cannelloni
L'ÉPI D'OR
NOVA 1
spécialités à l'épeautre
A
getrocknete Feige
Gurus
D
Choclo
Granja del sol
paluszki solone
Top
D NOVA 3
Steiner's Lower Carb High Protein Saatenbrötchen
Steiners
NOVA 4
Hanf-Power-Balls: Kakaobohne
Hans: Hanf & Vegan
D NOVA 3
Leberwurst aus Linsen Abendbrotaufstrich
Tartex
E NOVA 3
Pillows Strawberry Flavour
Nutri Valley
E
Гризини с маково семе
Salza
E NOVA 3
Kiwi
Gurus
D
country store
Kellogg's
C NOVA 4