Barcode: 0628586262157
Organic matcha tea
Labels
organic
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 475.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 43.8 g |
| Fiber | 25.0 g |
| Proteins | 12.5 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Organic coconut sugar, organic japanese matcha green tea, organic raw green stevia, organic raw cacao, organic chickory, organic raw carob, organic vanilla powder, organic dandelion root, organic beet root, organic barley grass, organic cinnamon & organic star anise
Related Products in Beverages
Iced Tea
Johanna Companies
D NOVA 4
Fruit juice beverage
Johanna Foods Inc.
E NOVA 3
Organic old fashioned lemonade
E NOVA 4
Green Tea
Johanna Foods Inc.
D NOVA 4
Fruit Juice Beverage
Johanna Companies
E NOVA 3
Unsweetened tea
B NOVA 1
Cappuccino supreme mocha mix
American Instants Inc.
NOVA 4
Juice beverage
Johanna Companies
E NOVA 3
Lemonade
Johanna Foods Inc.
E NOVA 4
Organic sweet tea
D NOVA 3
All natural lemonade
Johanna Foods Inc.
E NOVA 3
Drink
Johana Companies
NOVA 4