Barcode: 0022506002357
Organic Mayonnaise
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
organic
kosher
no gmos
usda organic
non gmo project
orthodox union kosher
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 707.0 kcal |
| Fat | 78.6 g |
| of which saturated | 10.7 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
Organic expeller pressed soy and/or canola oil, organic whole eggs, organic egg yolks, organic distilled white vinegar, organic honey, filtered water, sea salt, organic mustard (organic distilled vinegar, water, organic mustard seed, salt, organic spices), organic lemon juice concentrate.
Allergens
eggs
mustard
Related Products in Condiments
Rucola-pesto - Crema Di Rucola - Bio
La Macina Ligure
E NOVA 3
Anchovy & Fennel Sauce (jar) - Sugo Alici & Finocchietto
Segreti di Sicilia
C NOVA 3
Pesto senza aglio bio
Primia
D NOVA 4
Ragù al Cinghiale
Percorsi Di Gusto, Primia
D NOVA 3
Pesto genovese con basilico genovese D.O.P.
Percorsi di gusto, Primia
E NOVA 3
Percorsi di Gusto Ragù di Chianina
Percorsi di Gusto, Primia
D NOVA 3
Sicilian Basil Pesto (jar) - Pesto Di Basilico
Segreti di Sicilia
D
Salsa pronta di pomodoro datterino
Percorsi di gusto, Primia
C NOVA 3
Pesto Alla Genovese - Bio
La Macina Ligure
E
Ragù al cervo
Percorsi di Gusto, Primia
C NOVA 3
Spicy Sicilian Arrabbiata Sauce With Fresh Tomato, Spicy Sicilian Arrabbiata
Segreti di Sicilia
C NOVA 3
Ragù al Capriolo
Percorsi di Gusto, Primia
B NOVA 3