Barcode: 0079893294506
Organic medium black bean & corn salsa
by O Organics
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Organic diced tomatoes in juice, water, organic tomato paste, organic black beans (organic cooked beans, citric acid), organic diced onions, organic corn, organic diced jalapenos, organic jalapeno puree, organic spices, sea salt, organic white distilled vinegar, organic garlic puree, organic lime juice.
Additives
e330
Related Products in Condiments
Trader joe's, sambal matah indonesian salsa
Trader Joe's
D NOVA 3
Chicken red
E NOVA 4
Adobo Tamales Verdes
Chef Merito
E NOVA 4
Chef Merito, Seasoned Tenderizer
Chef Merto
E NOVA 4
Chef merito, adobo para birria
Chef Merito
E NOVA 4
Adobo para Carne al Pastor
Chef Merito
E NOVA 4
Shrimp & Seafood Seasoning
E NOVA 4
Chef Marito, Adobo
Chef Merito Inc.
E NOVA 4
Chef merito, fajitas marinade
Chef Merito
E NOVA 4
Marinade chicken
Chef Merito
E NOVA 4
Chef merito, adobo, marinade for ribs
Chef Merito
E NOVA 4
Chef merito, marinade for adobada
Chef Merito
E NOVA 4