Barcode: 3700910201944
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 221.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 52.0 g |
| of which sugars | 51.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Péche de vigne 50%, sucre, Champagne 8%, citron, pectine. Fabriqué dans un atelier utilisant: fruits à coque, lait, soja, gluten, oeufs, sulfites, arachide et moutarde.
Allergens
eggs
gluten
milk
mustard
peanuts
soybeans
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Spianatina sarda Mandiana
Mandiana
NOVA 3
Focaccia traditionelle aux tomates cerises
La Pizza + 1
D NOVA 3
LaPinsa
Tuscanya bakery
C NOVA 4
Pomodori Secchi,
Fiordelisi
E
Funghi Porcini,
Fiordelisi
C
Gnocchi Veneti
Roberto
C
Castagne morbide
Malerba
C NOVA 1
La pinsa croccante dal cuore morbido
La Pizza 1
D NOVA 3
Pane Carasau
C NOVA 3
Carciofi Grigliati
Fiordelisi
A NOVA 3
Pizza al pomodoro
La Pizza + 1
D NOVA 3
Focaccia ai pomodorini
La Pizza + 1
C NOVA 3