Barcode: 3548780000201
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 293.0 kcal |
| Fat | 22.3 g |
| of which saturated | 11.1 g |
| Carbohydrates | 1.2 g |
| of which sugars | 1.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 17.9 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
LAIT cru de chèvre, ferments lactiques, ferments d’affinage, présure, sel, colorant : Rocou.
Allergens
milk
Additives
e160b
Related Products in Dairies
Karnemelk
A NOVA 1
halfvolle yoghurt vanille
picnic
B NOVA 4
Halfvolle Melk
Picnic
B NOVA 1
Vla met vanillesmaak
C NOVA 4
houdbare magere melk
picnic
B NOVA 1
Yoghurt Griekse stijl
Picnic
C NOVA 1
Halfvolle melk
Picnic
B NOVA 1
Halfvolle melk
B NOVA 1
Volle melk
Picnic
C NOVA 1
Geraspte kaas
Picnic
D NOVA 4
Magere Kwark Vanille
Pic Nic
A NOVA 4
White Cheese Paneer
amma
D NOVA 1