Barcode: 3560070473700
Pêches
by Carrefour
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
distributor labels
carrefour quality
green dot
made in spain
no added sugar
nutriscore
nutriscore grade a
Categories
Available in
france, italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 39.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 8.6 g |
| of which sugars | 8.3 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Pêches, jus de raisin à base de concentré, antioxydant : acide ascorbique.
Additives
e300
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Penne Rigate
Panzani
A NOVA 1
Walnüsse
Rewe
A NOVA 1 Eco-Score D
White bread
no name
C
Bio-Streichcreme Tomate, Paprika, Beluga-Linse
Rewe, Rewe Bio+vegan
C NOVA 4
Huile d'Olive Vierge Extra
Baghlia
Eco-Score D
Honey Gold Bite-Size Potatoes
Tasteful Selections
NOVA 1
Studentenfutter - Classic
Aldi, Farmer naturals, Märsch
D NOVA 3 Eco-Score D
Pinienkerne
rewe beste wahl
A NOVA 1 Eco-Score E
Cup Noodles Chicken Flavor
Nissin
NOVA 4 Eco-Score B
Pinienkerne
ja!
A NOVA 1 Eco-Score E
Nut & fruit mix classic
Alesto, Lidl
D NOVA 1 Eco-Score D
Amandes
Seeberger
B NOVA 1 Eco-Score E