Barcode: 3560071484910
Pêches
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
nutriscore
nutriscore grade a
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 60.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 14.0 g |
| of which sugars | 12.0 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Pêches demi-fruits*, eau, sucre, acidifiant : acide citrique. *Présence exceptionnelle possible de noyaux ou de morceaux de noyaux.
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Honey crunch ‘n oats
Millville
C NOVA 4
White Bloomer
Specially Selected
C NOVA 4
Bio-Tomatensuppe mit mediterranen Kräutern
Gourmet Finest Cuisine, Organic Fresh Food JT
C NOVA 3
Honey Crunch ‘N Oats
Millville
C NOVA 4
Vruit
C NOVA 4
Almonds oven roasted with sea salt
Southern Grove
A NOVA 3
Bio-Karottensuppe mit Kardamom
Aldi, Gourmet Finest Cuisine
C NOVA 3
Kichererbsen
GUTbio
B NOVA 3
ALDI Strawberries
Aldi
A
Brat & Backöl
Zürich zum Ursprung
B
Vruit aus Kokosghurt
C NOVA 4
Almonds Roasted with Sea Salt
Southern Grove
A NOVA 3