Barcode: 11847458
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 63.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 15.0 g |
| of which sugars | 13.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Oreillons de pêches 57%, eau, sirop de glucose-fructose, sucre, acidifiant : acide citrique.
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Soft White Bread
Kingsmill
B NOVA 4
Wholemeal Perfectly Baked Rolls
A NOVA 4
Ready Rolled Puff Pastry Sheet
Jus Rol
D NOVA 4
Ready Rolled Puff Pastry Sheet
D NOVA 4
Sourdough pizza base
Jus-Rol
D NOVA 3
2 Puff Pastry Sheets
Jus-Rol
D NOVA 4
Tasty Wholemeal
Kingsmill
A NOVA 4
Gluten Free Ready Rolled Puff Pastry Sheet
Jus-Rol
D NOVA 4
Shortcrust Pastry Sheet
Jus-Rol
D NOVA 4
Shortcrust Pastry Block
Jus-Rol, Botfs
D NOVA 3
Toastie
Kingsmill
C NOVA 1
Wholemeal
Kingsmill
D NOVA 4