Barcode: 3080920992118
Pêches Bio
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
organic
vegetarian
eu organic
no preservatives
non eu agriculture
vegan
eu agriculture
eu non eu agriculture
fr bio 01
no colorings
no palm oil
nutriscore
nutriscore grade a
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 65.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 15.0 g |
| of which sugars | 15.0 g |
| Fiber | 2.1 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Oreillons de pêches*, eau, sucre de canne*, acidifiant : acide citrique *Ingrédients issus de l'agriculture biologique
Allergens
none
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Vegan Madagascan Vanilla Ice Cream
M&S Plant Kitchen
D NOVA 4
Baguette BIO
Intermarché
C NOVA 3
Double concentré de tomates
Mutti
A NOVA 3
cereales petit dejeuner
Joseph Favrichon
D NOVA 3
Pain tradition
E.Leclerc
C NOVA 4
Morrisons 4 white sandwich baguettes
Morrisons market street
NOVA 4
Banane
Fairtrade / Max Havelaar
C
Boule 400G
C NOVA 4
Pain céréales
E.Leclerc
C NOVA 4
Pain complet
A NOVA 4
San Francisco Sourdough Boule
Whole Foods Market
C NOVA 4
Marmelade Oranges
Belle France
D NOVA 4