Barcode: 3493372110175
Pêches blanches Vanille Bourbon
by VG
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 56.8 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.6 g |
| of which sugars | 11.9 g |
| Fiber | 1.4 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Pêches blanches (55%), eau, sucre, arôme vanille bourbon (0,05%).
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
100% Pure Canola Oil
Shurfine, Topco Associates Inc.
B NOVA 2
Frosted bite-size shredded whole wheat cereal
B NOVA 4
Enriched long grain rice
B NOVA 1
Cornmeal mix
D NOVA 3
Butter flavor enriched instant grits
E NOVA 4
Instant oatmeal, apple & cinnamon
Shut Fine
D NOVA 4
Blackeye peas
A NOVA 1
Yellow enriched & degerminated cornmeal
B NOVA 1
Peanut butter spread
C NOVA 2
100% pure vegetable oil
C NOVA 2
Yellow rice with saffron
D NOVA 4
100% pure vegetable oil
C NOVA 2