Barcode: 0088324400683
Pechuga de pavo
by El Pozo
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
no additives
no lactose
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 89.0 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 20.0 g |
| Salt | 2.2 g |
Ingredients
Pechuga de pavo (90%), agua, sal, PECHUGA PREMIUM vinagre, fermentos naturales, especias y aroma. Puede contener trazas de proteína de leche y soja.
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Meats And Their Products
Pate de foie pur porc CABANES
SAS Cabannes
E NOVA 4
Rosette pur porc filet
Maison Carrel
E NOVA 4
Jambon épaule Cuite 5 Tranches
Leclerc
D NOVA 4
Escalopes de poulet
A NOVA 1
Rosette
E NOVA 4
6 boudins blancs figues noix et cognac
Salaisons De Bourbon
D NOVA 4
Tendre Chef Pavé De Rumsteck Sous Vide x2 -300g
Auchan
D
Pate de foie
E NOVA 4
Pate de foie pur porc CABANE
Cabane
E NOVA 4
Veritable merguez
Tendre Et Plus
E NOVA 4
Roulade jambon de volaille
D NOVA 4
Filets de poulet
Bruno Siebert
A NOVA 1