Barcode: 8433329109741
Pechuga de pavo
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
green dot
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 86.0 kcal |
| Fat | 1.3 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 1.2 g |
| of which sugars | 1.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 17.0 g |
| Salt | 2.5 g |
Ingredients
Pechuga de pavo), a, antioxidantes (E 325, E 301, E 331), sal, estabilizant (E 4511, E 407, E 407a, E 410), dextrosa, my conservador (E 250).
Additives
e250
e301
e325
e331
e407
e407a
e410
Related Products in Meats And Their Products
Maverick Ranch, 100% Natural Uncured Beef Franks, Smoke
Maverick Ranch Association Inc
E NOVA 4
Organic Ground Beef 100% Grass Fed
Maverick Ranch
C NOVA 1
Premium boudin
D NOVA 4
Natural Ground Bison
Maverick Ranch
A
Western family, premium chili con carne with beans, mild
Western Family
C NOVA 4
Thin sliced honey ham with natural juices
Western Family
E NOVA 4
Organic Grass-Fed Beef Filet Mignon Steak
Maverick Ranch
A
Western family, chili con carne with beans, mild
Western Family
C NOVA 4
Veau Marengo et Pommes de Terre
Comme J'aime
A NOVA 4
Baby back pork ribs with barbeque sauce
D NOVA 4
Thin sliced beef
E NOVA 4
Maverick Ranch, Uncured Buffalo Franks, Natural Smoke
Maverick Ranch Association Inc
D NOVA 4