Barcode: 7809611720047
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 77.0 kcal |
| Fat | 0.6 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 17.3 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Carne de pavo, Agua, Lactato de potasio, Proteína de soya, Cloruro de potasio, Sal, Maltodextrina, Diacetato de sodio, Pirofosfato tetrapotásico, Carragenina, Dextrosa, Tripolifosfato de potasio, Eritorbato de sodio, Fibra vegetal, Nitrito de sodio, Saborizante natural, Soya
Allergens
soybeans
Additives
e250
e262
e262ii
e407
e450
e450v
e451
Related Products in Meats And Their Products
Seasoned beef for fajitas
C NOVA 4
Ground beef
Moran Meat Company
A
Oven roasted chicken breast
JSF
A
FAJITA CHICKEN
SOULES KITCHEN
A NOVA 4
100% ground beef patties
Moran Meat Company
C NOVA 1
Chicken fajitas breast strips with rib meat , chicken fajitas
A NOVA 4
cooking bacon
stamford street, Sainsburys
E NOVA 3
Grilled fully cooked chicken breast strips with rib meat
B NOVA 4
Spicy Chicken Bites
Checkers Rally’s
D NOVA 4
Smoked pork hocks
E NOVA 3
Fully cooked chicken breast patty fritters with rib meat spicy chicken patties
D NOVA 4
Ground Chuck
H-E-B
D