Barcode: 8431878299012
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 81.0 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 1.3 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 1.3 g |
| Proteins | 16.0 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Pechuga de pavo 70%, aqua, estabilisantes (sorbitol), sódico, goma pa jarabe de gules (lactato pounio akordio abdica potasio aroma, cosenador pa sade sodios
Additives
e270
e420
Related Products in Meats And Their Products
SWEET APPLE
al fresco
D NOVA 3
Turkey Breast with White Turkey Meat
Great Value
NOVA 4
Pulled chicken in BBQ sauce
big shoulders smokehouse
D NOVA 4 Eco-Score E
Firecracker Chicken Burgers
Bird Street
A NOVA 4 Eco-Score C
Bio Geflügelsalami
Edeka
E NOVA 4 Eco-Score E
Chicken Lau Lau
Ono Ono
C NOVA 3
Breaded 4 Chicken Steaks
Higher Welfare
A NOVA 4 Eco-Score C
Jambon supérieur cuit à l'étouffé sans nitrite
Marque Repère
C NOVA 4 Eco-Score D
New York Stripsteak
Pre
B
Salame ungherese a fette
Dal Salumiere
E NOVA 4
Le Bon Paris
HERTA, Le Bon Paris
C NOVA 4 Eco-Score D
Diced Oven Roasted Chicken Breast
True Story
A NOVA 3 Eco-Score E