Barcode: 20271381
Pechuga de pollo
by Dulano
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
no lactose
food
meats
pechuga
pollo
prepared meats
Categories
Available in
france, germany, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 104.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 1.0 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 21.5 g |
| Salt | 2.5 g |
Ingredients
Pechuga de pollo 97%, sal, jarabe de glucosa, extractos de especias (contienen apio, mostaza), estabilizante: trifosfatos; antioxidante: ascorbato sódico; conservador: nitrito sódico.
Allergens
celery
mustard
Additives
e250
e301
e451
Related Products in Meats And Their Products
Chicken Meatballs
Kidfresh
C NOVA 3
Hickory smoked pork & beef franks
D NOVA 4
Kidfresh, mighty meaty chicken meatballs
Kidfresh
B NOVA 4
White meat chicken nuggets
A NOVA 3
Gopicnic, salami & cheese balanced lunch kit
E NOVA 4
Chicken Nuggets
Kidfresh
A NOVA 4
Super Duper Chicken Nuggets
Kidfresh
A NOVA 4
Hickory smoked pork & beef sausage
D NOVA 4
Fully Cooked Whole Muscle Turkey Breast
A NOVA 4
Nolan Ryan, Ground Beef For Chili
Beefmaster Cattlemen L.P.
D NOVA 4
Beef Brisket Sausage
Nolan Ryan
E NOVA 4
Hickory smoked beef franks
D NOVA 4