Barcode: 8431876250749
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 69.0 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 3.0 g |
| of which sugars | 1.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
Pechuga De Pollo (62,5%), Agua, Sal, Proteína De Soja, Maltodextrina De Maíz, Azúcar, Aromas, Estabilizantes: Tripolifosfato De Sodio, Sorbitol , Carragenano, Antioxidante: Citrato Monosódico, Isoascorbato De Sodio , Conservador: Nitrito De Sodio
Allergens
celery
eggs
milk
soybeans
Additives
e250
e331
e331i
e407
e420
e452
e452vi
Related Products in Meats And Their Products
Glenrock, cooked ham
Glenrock
D NOVA 4
Smoked Turkey Breast
Ingles
C NOVA 4
Pastrami
Ingles
D NOVA 4
Premium Selected Ham
Ingles
D NOVA 4
Premium selected oven roasted beef
A NOVA 4
Snails
D
A NOVA 3
Virginia Brand Cooked Ham
Ingles
D NOVA 4
Black forest dinner ham
D NOVA 4
Honey Ham
Al & John Inc.
D NOVA 4
Stufed Cutlet
First Fresh
B NOVA 4
Premium selected hard salami
E NOVA 4
Golden roasted turkey breast
C NOVA 4