Barcode: 2205944003706
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 420.0 kcal |
| Fat | 34.0 g |
| of which saturated | 26.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 24.0 g |
| Salt | 1.9 g |
Ingredients
Sheep's milk, salt, rennet (cheese yeast). The bark is treated with E202, dye E235 E150, E160b
Allergens
milk
Additives
e150
e160b
e202
e235
Related Products in Dairies
Yoghurt Natural Soprole
Soprole
B NOVA 4
Crema de Leche
Soprole
D NOVA 4
Queso laminado mantecoso quilque
Soprole
D NOVA 3
Salchicha venesa traficional
Soprole
E
Lucumate
Soprole
E NOVA 4
Leche Semidescremada con Avena
Soprole
NOVA 4
Crema Chantilly
Soprole
D NOVA 4
Leche con Avena
Soprole
A NOVA 4
Yoghurt 1+1
Soprole
C NOVA 4
Zero Lacto Leche Cultivada Chirimoya
Soprole
C
Kefir Sabor Berries
Soprole
NOVA 4
Mantecoso Quilque
Soprole
D NOVA 3