Barcode: 3664042008027
Pecorino pepe nero
by Treo
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
made in italy
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 311.0 kcal |
| Fat | 24.5 g |
| of which saturated | 16.5 g |
| Carbohydrates | 1.3 g |
| of which sugars | 0.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 21.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Ingrédients _LAIT_ de brebis pasteurisé, sel, poivre noir en grains (piper nigrum) 1%, ferments lactiques. présure. Peut contenir des traces de fruits à coques ( PISTACHE)
Related Products in Dairies
Volle melk
Picnic
C NOVA 1
Halfvolle melk
Picnic
B NOVA 1
Cheddar cheese red
Dairy Daily
D
Sliced Dutch Maasdam
Sheridan’s Cheesemongers
D NOVA 3
Emmentaler 45+
Eric's Delicatessen
D NOVA 3
White Cheese Paneer
amma
D NOVA 1
Magere Kwark Vanille
Pic Nic
A NOVA 4
Halfvolle Melk
Picnic
B NOVA 1
Halfvolle melk
B NOVA 1
Extra belegen
De Graafstroom
D NOVA 4
Vla met vanillesmaak
C NOVA 4
Stokalde
De Fryske
D NOVA 3