Barcode: 20446253
Pecorino Rosso
by Deluxe
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
made in italy
Categories
Available in
belgium, france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 330.0 kcal |
| Fat | 27.1 g |
| of which saturated | 15.9 g |
| Carbohydrates | 1.2 g |
| of which sugars | 1.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 20.4 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
_lait_ de brebis, sel, présure, colorant: rocou* .*présent dans la croûte. Croûte non comestible.
Allergens
milk
Additives
e160b
Related Products in Dairies
Low Fat Milk
Pauls
B NOVA 1
Kids banana
Vaalia
C NOVA 4
Milk Skimmed
Parmalat
B NOVA 1
Blue Ribbon Classic Vanilla
Streets,Unilever
D NOVA 4
SA full cream milk
Pauls
C NOVA 1
Smarter White Milk
Pauls
B NOVA 1
Doubke thick custard
Pauls
C NOVA 4
Milk
Mooloo Mountain
C NOVA 1
Kids Vanilla Yogurt Lactose Free
Vaalia
C NOVA 4
Natural Yoghurt
Vaalia
C NOVA 4
Vaalia Ygt LF Lusc Bry 900GM
Vaalia
C NOVA 4
Pauls Trim Low Fat
Pauls, Paul’s
B NOVA 1