Barcode: 8013002305846
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 417.0 kcal |
| Fat | 33.5 g |
| of which saturated | 21.9 g |
| Carbohydrates | 0.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 28.5 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
LATTE di pecora pastorizzato, sale,caglio, fermenti lattici. Conservanti in crosta: E235 Trattato in crosta con olio vegetale (olio di vinacciolo)Crosta non edibile.
Additives
e235
Related Products in Dairies
Cheese
Organic Larder
E NOVA 3
Lactos Free Milk
Al Ain Farms
B NOVA 4
Greek Yogurt Drink Mango
Alain Farms
A NOVA 4
Lacnor Milk Skimmed
Lacnor
B NOVA 4
Evaporated milk
يماني بيبي
NOVA 4
Milk full cream
B NOVA 4
Fresh Yoghurt (Full Fat) (Discontinued)
Baladna
NOVA 4
Strawberry Yoghurt
NOVA 4
fresh and creamy
Yoplait
C NOVA 4
Lactose Free Milk (Long Life, Full Fat)
Baladna
NOVA 1
Kraft
Kraft
D NOVA 4
Organic Larder 3.5% Whole Milk 1L
Organic Larder
C