Barcode: 84115676
Pectol Eucaliptus
by Pectol
Labels
low or no sugar
contains a source of phenylalanine
excessive consumption can have laxative effects
green dot
no sugar
with sweeteners
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 235.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 98.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Edulcorantes (isomalt, aspartamo, acesulfamo K), mentol, acidulantes (E330, E270), aceite esencial de eucalipto, correctores de acidez (E325, E332), aromas, colorante (E133).
Additives
e133
e270
e325
e330
e332
e950
e951
e953
Related Products in Snacks
Gewürzkuchen
Frenzel Echte Pulnitzer
D NOVA 4
Potato Stick
E NOVA 4
Cioccolato fondente 50%
Penny
E NOVA 4
Rewe Beste Wahl Linsen Chips
REWE
E NOVA 4
Bio Laugensticks, glutenfrei
Rewe - frei von
E NOVA 4
Ganze nuss
Ja!, Rewe
E NOVA 4
Bio Butterkeks mit Vollmilchschokolade
Rewe
E NOVA 4
Nougat Classic
Viba
E NOVA 4
Lebkuchen Extra
E
Honigwaffeln
Rewe, Rewe Bio
E NOVA 4
Classic Nougat
Viba
E NOVA 4
Cheesekake
REWE, REWE Feine Welt
E NOVA 4