Barcode: 8908000716476
Peda
by Rajhans
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
green dot india
Categories
Available in
india
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 442.0 kcal |
| Fat | 22.0 g |
| of which saturated | 14.0 g |
| Carbohydrates | 47.5 g |
| of which sugars | 47.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 13.0 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Milk Solids, Sugar, Cardamom
Related Products in Dairies
Mozzarella di bufala campana
Lupara
C
mozzarella di bufala
Lupara
C NOVA 4
Mozzarella di bufala campana DOP
Pam, Pam & Panorama, Panorama
C NOVA 4
Tiramisu
Mamma Maria
D NOVA 4
Mozzarella di bufala campana
lupara
C NOVA 4
parmigiano reggiano D.O.P.
Pam Panorama, i Tesori
D NOVA 3
parmigiano reggiano dop
Pam & Panorama
D NOVA 3
Stracchino
Antica latteria, Venchiaredo
D NOVA 3
Burro
Pam
E NOVA 2
Cremoso alla banana
Pam & Panorama
C NOVA 4
parmesan
Casa Modena
D NOVA 3
Yogurt intero Cremoso Bianco
Pam & Panorama
B NOVA 1