Barcode: 5601312877790
Pedaços de Caju
Categories
Available in
portugal
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 578.0 kcal |
| Fat | 46.0 g |
| of which saturated | 8.9 g |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 7.6 g |
| Fiber | 12.0 g |
| Proteins | 23.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Miolo de castanha-de-caju (100%). Pode conter vestígios de amendoins, frutos de casca rija e sulfitos.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Lasagne Pasta
TESCO
A NOVA 1
Italian Tomato Passata with Garlic & Herbs
Tesco
A NOVA 1
Classic Kimchi
Mrs Elswood
B NOVA 3
TESCO
TESCO
A NOVA 4
Paella Rice
Tesco
C
Tesco Cinnamon And Rasin Bagels 5 Pack
Tesco
C NOVA 4
Tesco Finest Raspberry Conserve
Tesco Finest
D NOVA 4
Tagliatelle Pasta
Tesco
A NOVA 1
Tesco Original Bagels 5 Pack
Tesco
C NOVA 4
Light Olive Spread
Tesco
D NOVA 4
Organic rapeseed oil
Tesco
B NOVA 2
Arborio risotto rice
Tesco
C