Barcode: 8904145912377
Pedia Sure Vanilla Delight Flavour
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
india
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 454.0 kcal |
| Fat | 15.0 g |
| of which saturated | 4.1 g |
| Carbohydrates | 64.7 g |
| of which sugars | 37.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 14.1 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
SKIM MILK POWDER, MALTODEXTRIN, SUCROSE, EDIBLE VEGETABLE OIL (SOY OIL, HIGH OLEIC SUNFLOWER OIL), LACTOSE, FRUCTO-OLIGOSACCHARIDE (FOS) (1.9%), MEDIUM CHAIN TRIGLYCERIDE (MCT) OIL, FLAVORING(S) (NATURE IDENTICAL AND ARTIFICIAL FLAVORING SUBSTANCES - VANILLA), L-ARGININE HCL, MINERALS VITAMINS, M-INOSITOL, TAURINE, L-CARNITINE LACTOBACILLUS ACIDOPHILUS (0.001%) CONTAINS MILK
Allergens
milk
soybeans
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Bière blonde Kellegen Prestige 5%
Casino
NOVA 3
Arabica Doux 36 dosettes souples
Casino
B NOVA 1
Eau minérale naturelle des Aes MONTCLAR
Casino
A NOVA 1
CRANBERRY LIGHT Teneur en fruits 25% minimum
Casino
C NOVA 4
Davelghem Bière d'Abbaye Blonde
Casino
NOVA 3
Bio Soja cuisine
Casino, Casino Bio
D NOVA 4
100% Pur Jus Orange avec pulpe
Casino
C NOVA 1
Puits St Georges Saveur Citron
Casino
B NOVA 4
100 % Pur Jus Orange pressée avec pulpe
CASINO BIO
C NOVA 1
100% Pur Jus pomme Flash pasteurisé
Casino
D NOVA 1
Thé noir saveur fruits rouges
Casino
NOVA 4
Panaché Grenadine 6x25cl Casino
Casino
NOVA 4