Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 100.0 kcal |
| Fat | 3.8 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 12.9 g |
| of which sugars | 7.9 g |
| Fiber | 0.4 g |
| Proteins | 2.9 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Water, sugar (sucrose), maltodextrin (corn), milk protein isolate, high-oleic (safflower or sunflower) oil, soy oil, whey protein concentrate, medium-chain triglycerides, less than 0.5% of: soy protein isolate, short chain fructo-oligosaccharides (scfos+), dha algal oil (a source of docosahexaenoic acid [dha]), natural and artificial flavors, ascorbic acid, biotin, calcium carbonate, calcium pantothenate, calcium phosphate, carrageenan, cellulose gel, cellulose gum, choline chloride, chromium chloride, copper sulfate, cyanocobalamin, dextrose, fd&c red no. 3, ferrous sulfate, folic acid, l-carnitine, magnesium phosphate, manganese sulfate, m-inositol, mono & diglycerides, niacinamide, phylloquinone, potassium chloride, potassium citrate, potassium hydroxide, potassium iodide, potassium phosphate, pyridoxine hydrochloride, riboflavin, salt (sodium chloride), sodium molybdate, sodium selenite, soy lecithin, taurine, thiamine hydrochloride, vitamin a palmitate, vitamin d3, vitamin e acetate, zinc sulfate.
Additives
Related Products in Beverages
cedrata
Carrefour, Terre d'Italia
Acqua minerale naturale
Alpi Cozie, Sorgente Oro
Red Bitter
Molisia, Stappi
acqua minerale naturale
Carrefour
Zenzero
natura buona, spumador
Drink di Grano Khorasan Kamut
Carrefour BIO, Carrefour
Tropicale
Sorsi, Spumador
Bibita alla Frutta Gusto Mix Frutti Rossi
Carrefour
Matcha Bio
Pascucci
Limonata
Spumador
Chinotto
Carrefour, Terre d'Italia
sciroppo di anice
Dilmoor, Noi&Voi